שלום אורח!

מסֶכֶת פנים

תצוגות נוספות

מסֶכֶת פנים
25.00 ₪

זמינות: במלאי

מחבר: ללי ציפי מיכאלי | מהדורה ראשונה: פברואר 2015 | עברית | הוצאה: בית אוצר | הוצאת דפוס: עכשיו | מסת"ב:‏ 978-965-7701-06-5 | באתר מ: 2016.
ספירת מילים:  6,209 | גודל קובץ ePub:‏  1747kB | גודל קובץ Kindle:‏  1798kB
ספרה הנוכחי של ללי מהווה הרחבה והעמקה משמעותית של תכני שירתה וצורותיה. הרחבה והעמקה אלו באות על בסיס פרסומיה הקודמים ב'עכשיו' שהציבו אותה כמשוררת אירוטיקו-אורבנית בעלת נוכחות בולטת וחשובה.
בספר שלפנינו באות לידי ביטוי צורות פואטיות חדשות עם פעימות הגותיות. על רקע העיר כהוויה דינאמית, אנו עדים כאן למפגשים פנים מול פנים עם ממדים שונים ומורכבים של מציאותיות. [גבריאל מוקד]

הספר כולל 24 שורות שיר – שירה גרפית בתמונות.
תיאור

Details1

מן הביקורות:

מיכאלי עסוקה רבות בחדש: בחיפוש אחר דרכים חדשות לבטא ולשקף את המציאות, הדבר נכון הן לצד הצורני והן לזה הקשור לתוכן בשירתה . שיריה של מיכאלי אינם "ממושמעים", הצו הבסיסי שמוביל אותם היא תנועת התודעה וחיפוש בשפה של ביטוי לאותה תנועה חופשית. (יונתן ברג, "שיר של שבת: עם המשוררת ללי ציפי מיכאלי", וואלה! יהדות, 15.5.2015)

שם הספר "מסֶכֶת פנים" מוצלח מכמה בחינות: זהו קודם כל חיבור עיוני גדול בנושא הפנים, כפי שמבאר התרגום לאנגלית "tractate" ומעיד על המחויבות של המשוררת ליצירתה, יש ההקשר לששה סדרי משנָה בהם כל פרק גדול נקרא מסכת, גם המלה "מַסֵּכָה" נוכחת, אם כי הניקוד שלה בצורת הסמיכות שונֶה ואומנם ישנו שיר בספר ששמו "מַסֵּכָה". ומבחינת עיצוב הכריכה נוצרת אחדות רעיונית-צורנית של המלה "פנים" לבין צילום פניה של ללי. פני משוררים מופיעות רבות על כריכות הספרים עכשיו, בעידן ה"סלפי" וה"facebook" והרי "מסכת פנים" היא לא אחרת מאשר "ספר פנים"! איך לא ראיתי זאת קודם? (חגית בת-אליעזר, "ראשון-שירה: על הספר 'מסֶכֶת פנים' מאת ללי ציפי מיכאלי", קורא בספרים, 15.3.2015)

אני אוהבת את ללי ציפי מיכאלי, בדיוק משום שאין לה מסכת פנים. מה שאתם רואים/קוראים, זה מה שיש. שירתה וכתיבתה אינן זרות לי, קראתי וסקרתי את הסולנית ואני קוראת אותה ברשת. אין לה צורך במסכת פנים, או בקישוטי לשון והגדרות כאלו ואחרות, היא עצמה חשופה וכנה. שירתה נועזת, חדה, עירומה ולעתים אף בוטה, כמו החיים עצמם, בלי כחל ושרק. זה בדיוק מה שאני אוהבת. (דורית ישראל, ביקורת באתר נוריתה, 29.7.2015)

קישורים:

חוות דעת