שלום אורח!

איך קוראים?

ספרי Mobi ל-Kindle

ספרים בפורמט Epub3:

שימו לב: שוק הספרים האלקטרוניים הוא שוק מתפתח במהירות. בכל יום נוספות תוכנות חדשות שמאפשרות לקרוא ספרים אלקטרוניים. לפעמים, מכל מיני סיבות, תוכנות שתמכו בקריאת ספרי ePub3 בעברית, מפסיקות לתמוך בפורמט זה. אנו עוקבים אחר כל השינויים ומביאים לכם את החדשות האחרונות.

כדאי להיכנס לדף זה מדי פעם כדי להתעדכן בחידושים.

להלן רשימה של תוכנות והאפליקציות בהן אפשר לקרוא את הספרים האלקטרוניים שלנו:

מחשבים נייחים וניידים:

 1. Adobe Digital Editions (ADE)‎ - קיימות גרסאות למערכות ההפעלה Windows‏, OS (מקינטוש) וכן אפליקציות לאייפון ולאנדרואיד.
  את הגרסאות ל-Windows ולמקינטוש ניתן להוריד מכאן.
 2. Calibre - תוכנה לקריאת ספרים אלקטרוניים במגוון פורמטים. קיימות גרסאות למערכות ההפעלה Windows‏, OS ו-Linux.
  את כל הגרסאות ניתן להוריד כאן.
 3. Readium - תוסף לדפדפן Google Chorme
  אפשר להוריד כאן - בדפדפן כרום בלבד!!
  הערה: בגרסאות אחרונות קיים באג ובמצב הרגיל הדפים נחתכים לפעמים. אפשר לקרוא במצב תקין רק כאשר Scroll Mode מוגדר כ-Document או כ-Countinous (כרטיסייה Layout ב-Settings).
 4. EPUBReader - תוסף לדפדפן Firefox - אינו תומך באופן רשמי ב-epub3, אך מציג את הקבצים באופן תקין פחות או יותר. בעיות ידועות: במצב הצגה בטורים - יש בעיות דפדוף בתוך הפרק ובקפיצה לתת-פרקים מהתוכן או מהניווט, מומלץ לקרוא במצב הרציף.
  להתקנה (בדפדפן Firefox בלבד): לחצו כאן.

סמרטפונים וטבלטים:

הערה חשובה: רוב תוכנות הקריאה מבטלות את מצב השינה (כיבוי המסך) המוגדר במכשיר. אנא דאגו לצאת מתוכנת הקריאה, אם הפסקתם לקרוא גם לכמה דקות, כדי לא לרוקן את הסוללה.
סמרטפונים וטבלטים עם מערכת ההפעלה iOS ‏(iPhone ו-iPad) - יש להוריד את האפפליקציה מה-AppStore במכשיר עצמו:
 1. iBooks
 2. Adobe Digital Editions (ADE)‎
 3. BookNaru
 4. Helicon Reader
סמרטפונים וטבלטים עם מערכת ההפעלה Andriod (מכשירים רבים) - יש להוריד את האפפליקציה מ-Google Play במכשיר עצמו:

הערה: הספרים שלנו תומכים בדפדוף מימין לשמאל, אך לא כל האפליקציות תומכות בכך.

 1. Gitden EPUB3 Book Reader
 2. BookNaru
 3. Helicon Reader
 4. PubTree
 5. ADE - לא מומלץ בינתיים (פברואר 2017), מציג עברית טוב, אך בעיות דפדוף קשות שמפריעות מאוד לקריאה. נדרש Adobe ID. נדרש להעביר את הקובץ לתיקייה של האפפליקציה לשם יבוא לאפפליקציה.

ספרי Mobi ל-Kindle (קורא"לים ואפליקציות):

העברת הספרים למכשירי ולאפליקציות קינדל:

אפשר להעביר את הספרים כמסמכים אישיים (Personal Documents) לאפליקציות ולמכשירי קינדל שכבר רשומים באתר אמזון, באחת מהדרכים הבאות:

 1. באמצעות תוסף Send-to-Kindle. ניתן להורדה כאן. יש לבחור את הגרסה המתאימה, ל-PC, ל-MAC או לאנדרואיד ולהתקין במכשיר המתאים. לאחר ההתקנה, בחרו בקובץ mobi או בכמה קובצי mobi שהורדתם למחשב או למכשיר ולחצו לחיצה ימנית. בחרו מהתפריט Send to Kindle והספר/ים יישלח/ו לכל המכשירים המוגדרים בחשבונכם באמזון בפעולה אחת. לפני המשלוח, תוצג רשימת המכשירים ותוכלו לסמן את המכשירים שאליהם ברצונכם לשלוח את הספר/ים.

 2. באמצעות משלוח בדוא"ל למכשיר/לאפליקציית הקינדל. יש לשלוח את קובץ הספר כצרופת דוא"ל לכתובת הדואר האלקטרוני של Kindle, שהוקצתה לאפליקציה או לקורא"ל כאשר רשמתם אותו. כתובת הדואר האלקטרוני של ה-Kindle שלכם בנויה תמיד בתבנית ‎<your name>@kindle.com‎. אפשר לשלוח מספר ספרים במייל אחד. יש לציין את כתובת הדוא"ל של כל מכשיר/אפליקציה שאליהם ברצונכם לשלוח את הספר. אין צורך לציין נושא.

  לא יודעים אלו כתובות דוא"ל של קינדל הוקצו לאפליקציות ולמכשירים שלכם? היכנסו לדף Manage Your Content and Devices באתר של אמזון. עברו לכרטיסייה Settings. כתובות הדוא"ל מופיעות תחת Personal Document Settings.

  כאן תוכלו:
  1. לערוך את כתובת הדוא"ל בלחיצה על הקישור Edit שלצד כל כתובת, תחת Actions.
  2. לאפשר את Personal Document Archiving (מומלץ).
  3. להגדיר כתובות כתובות דוא"ל שמהן אתם מאשרים לשלוח ספרים למכשירים ולאפליקציות תחת Approved Personal Document E-mail List. להוספת כתובת דוא"ל מאושרת, לחצו על הקישור Add a new approved e-mail address שבתחתית רשימת כתובות הדוא"ל. למחיקה, לחצו על הקישור Delete שלצד כל כתובת, תחת Actions.

מומלץ להעביר את הספרים בשתי הדרכים המוסברות לעיל, כיוון שבתהליך ההעברה, הספרים עוברים המרה נוספת של אמזון שמתאימה אותם לקריאה במכשירים ובאפליקציות של אמזון. הספרים יופיעו באפליקציה/בקורא"ל תחת Docs.

שיטות נוספות:

 1. העברה באמצעות אפליקציית ניהול קבצים. במכשירים ניידים בהן מותקנת אפליקציית Kindle, אפשר להעביר את קובץ הספר לספריית Kindle באמצעות אפליקציית ניהול קבצים, כמו למשל ASTRO File Manager. לאחר מכן, הספר יופיעו ברשימת הספרים של האפליקציה. ספר זה לא עבר עיבוד של המערכת של אמזון ולכן ייתכן שהעטיפה לא תוצג כהלכה ושהדפדוף יהיה משמאל לימין.

 2. העברה לקורא"ל באמצעות כבל. גם בשיטה זו הספר לא עבר עיבוד של מערכת אמזון וייתכן שהדפדוף יהיה משמאל לימין.

הערה: הספרים שלנו מגיעים עם גופנים מובנים, אבל לעתים מומלץ לשנות את ההגדרה ולהשתמש בגופנים של המכשיר, למשל כשאשר מדובר בספרים מנוקדים, אם הם אינם מוצגים כיאות עם הגופן של היצרן.

 

יש לכם הערות לדף זה? גיליתם אפליקציית קריאה טובה לספרי ePub3 בעברית שאינה מוזכרת כאן? אנא שלחו לנו הודעה על כך כאן.