שלום אורח!

איזה פורמטים של ספרים אתם מוכרים?

אנו שמחים להציע לכם ספרים בפורמט החדשני ביותר -

EPUB3

מהו ePUB?

ePUB (קיצור של electronic publication), הוא תקן (סטנדרט) פתוח, חינמי וחוצה-פלטפורמות לקריאת ספרים אלקטרוניים שפותח על-ידי IDPF ‏(International Digital Publishing Forum), בו חברות ענקיות תוכנה ותוכן בולטות, האמונות על יצירת תוכני ספרים ועל הפצתם כמו גם על יצירת כלים לקריאה וליצירה של ספרים אלקטרוניים. ביניהן ניתן למנות את אדובי, אפל, גוגל ומיקרוסופט, ענקיות טכנולוגיה כמו סוני ושארפ, יצרניות תוכנות קריאה כמו קובו (Kobo) ואוברדרייב (Overdrive), קמעונאית הספרים ויצרנית מכשיר הקריאה Nook ברנס אנד נובל, והוצאות ספרים גדולות כמו הרפר קולינס, רנדום האוס, סיימון אנד שוסטר ופינגווין.

יתרונות הפורמט:

 • פתוח וחינמי - לא סודי ולא קניין של אף חברה ולכן פתוח לשימוש של כל גורם בחינם ולא מוגבל למערכת ספציפית.
 • חוצה פלטפורמות - אפשר לקרוא את הקבצים בכל פלפורמה ובכל מערכת הפעלה, ובכלל זה במחשבים נייחים וניידים, במחשבי לוח (טלבטים) ובטלפונים חכמים. אפשר לקרוא על כל מכשיר כמעט ולא משועבדים למכשיר ייעודי ו/או ספציפי.
 • קבצים קטנים - קובצי ה-ePub קטנים לעין שיעור מקבצים של ספרים אלקטרוניים בפורמטים אחרים (למשל PDF) ולכן הם צורכים פחות שטח אחסון ופחות זיכרון בעת קריאתם. הדבר חשוב במיוחד במכשירים ניידים, ששטח האחסון שלהם וכוח העיבוד שלהם מוגבל.
 • עימוד משתנה (reflowable) - העימוד של ספרים בפורמט ePub אינו קבוע (כמו למשל בפורמט PDF) וניתן להתאמה בהתאם לגודל התצוגה.
 • בתוכנות הקריאה השונות, קיימות שלל אפשרויות תצוגה, בהן הצגת הטקסט בעיצוב של היצרן או בשלל תצורות אחרות, המאפשרות, למשל, שינוי של גודל הגופן, של סוג הגופן ושל צבע הרקע וכן קריאה במצב תאורת לילה.
 • אפשרות ליצירת סימניות ולמירקור הטקסט בשלל צבעים - קיים ברוב תוכנות הקריאה.
 • תמיכה בשילוב וידיאו ואודיו.
 • תמיכה מלאה בעברית - לעומת קובצי הקינדל שלא תומכים בעברית, למעט פורמט MOBI שלו תמיכה מוגבלת בעברית.

ב-ePub 3.0, הגרסה העדכנית ביותר של התקן, הוכנסו שיפורים רבים ונוספו תכונות חדשות ומלהיבות, למשל:

 • אינטראקטיביות: למשל מענה לשאלונים או איורים שמשתנים לפי תגובת הקורא.
 • עימוד קבוע משופר לספרי קומיקס, לספרי ילדים ולספרי מנגה יפניים.
 • אפשרות לתצוגה ודפדוף מימין לשמאל (לעברית ולערבית, לדוגמה) וכן לכתיבה מלמעלה למטה (יפנית).
 • הצגה משופרת של תמונות ונוסחאות מתמטיות.

בעתיד, מתוכננות תכונות חדשות ומלהיבות, כמו תבניות עיצוב, חתימות אלקטרוניות ו-DRM מובנה ועוד.

אנו שמחים לעמוד בחזית הטכנולוגיה ולהציע לכם את הפורמט העדכני ביותר בהתאמה מיטבית לצורכיכם.

 

איזו הגנה יש לקבצים שלכם?

גם ללא כל הגנה טכנית, כל הקבצים, אלא אם כן צוין אחרת בספר או בדף המוצר (ברשיון), מוגנים בזכויות יוצרים מתוקף חוק זכות יוצרים התשס"ח-2007. לפיכך, כל פעולה שלא לפי הרשיון, למשל אחזקה או העתקה לא מורשית של הקובץ, חושפת את המפר לתביעות משפטיות.

הקבצים שלנו מוגנים בשלב זה בהגנה טכנית ברמה של נז"ק חברתי (Social DRM), הכוללת אזכורים גלויים וסמויים לבעל הרשיון לספר. אזכורים אלו מסייעים בחשיפת מפר הרישיון, באם הופר.

בשלב זה אין לקבצים שלנו הגנה טכנית המונעת את הפעלה לא מורשית שלהם. וזאת מהסיבות הבאות: 1) אבטחת DRM הזמינה לקובצי ePUB כיום מגבילה את השימוש לקוראים ספציפיים שלחלקם גם אין תמיכה בעברית. 2) לאבטחה זו וגם לאבטחה ייעודית טכנית חלופית עלות ניכרת שתגרום לייקור המוצר. 3) ההגנה יכולה לגרום לבעיות בפתיחת הקבצים, גם למשתמשים המורשים. 4) האבטחה ניתנת לפריצה בקלות.
נסיון העבר, בתחום קובצי המוזיקה, הראה שהגנת DRM רק פגמה בחוויה ואף במכירות ולפיכך, כל קובצי המוזיקה הדיגיטליים הנמכרים כיום, נמכרים ללא הגנת DRM, בהתאם לגישה השיווקית הגורסת כי אם מחירם זול מספיק אין טעם להעתיקם ולהסתכן בחשיפה לתביעות משפטיות.

 

נושאים קשורים

- איך קוראים את הספרים?

- מה מותר ומה אסור?