שלום אורח!

רואים לו לכדור-הארץ

תצוגות נוספות

רואים לו לכדור-הארץ
25.00 ₪

זמינות: במלאי

מחבר: גליה אבן-חן | עברית | הוצאה: בית אוצר | מסת"ב:‏ 978-965-7701-13-3 | באתר מ: 2017.
ספירת מילים:  25,800 | גודל קובץ ePub:‏  ~ | גודל קובץ Kindle:‏  ~
האם פוליטיקאים רבי השפעה נשלטים בידי קבוצה אלמונית שלא מודעת לכוחה? איך ניתן להשתחרר בקלות וביעילות מצה"ל? בכמה שפות שלט מוחמד עלי ומאיזה כוכב הגיע אלינו? האם הכנת סלט ביתי תמנע את הפיגוע הבא? האם למספר גברים חסרי ניסיון תבוא הגאולה המיוחלת? מי באמת המציא את הגלגל?

על שאלות אלה ועל רבות אחרות תמצאו מענה בקובץ זה, שכולל נובלה וארבעה סיפורים קצרים, שבהם הכותבת אינה נרתעת מעיסוק בתכנים בוטים ואפילו בנושאים שהם בגדר טאבו וזאת בשפה ישירה וקולחת שאינה מותירה את הקורא אדיש. גיבורת הנובלה שהעניקה לספר את שמו היא דודו, שלה שם ואופי גבריים, המשתתפת בקבוצת טיפול יומית, ומעיזה לומר בגלוי כי כמו המלך, גם כדור הארץ הוא עירום. גיבורי הסיפורים האחרים הם לרוב גברים מעוררי חמלה והזדהות החולמים על שינוי.

שני סיפורים בקובץ זה עובדו על-ידי המחברת ליצירות קולנועיות, שאותן היא גם ביימה. [אמיתי צמרת]

הטבה מיוחדת: לרגל צאתו לאור של ספרה החדש של גליה אבן-חן רואים לו לכדור הארץ, הנחה של 30% על ספריה של גליה אבן-חן בקנייה של שני ספרים לפחות. ההנחה תינתן עם הוספת הספרים לסל הקניות.

תיאור

Details1

רואים לו לכדור הארץ

דודו מתאשפזת בבית-חולים באשפוז יום פסיכיאטרי. בית החולים דומה בעיניה לקיבוץ בו גדל אביה וקיים טשטוש בין הקבוצה הטיפולית לבין הקיבוץ. שנת ההתרחשות היא 2005. אחד המטופלים דומה בעיניה לג'ורג בוש נשיא ארה"ב ואף ממלא את מקומו. מטופלת אחרת מזכירה לה את קונדוליסה רייס ואילו היא עצמה לוחשת לאבו-מאזן את הטקסטים שעליו לומר. היא גוררת אותנו לעולם מלא בקונספירציות. האם אנחנו מאמינים לה? האם נאמין לה בסוף?

יובל

יובל, כבר בן 32 ועדיין חי בעולם של פנטזיות וניתוק מהמציאות. הוא מפנטז להיות ממציא פטנטים, הוא מפנטז על נשים כבנות זוג. הפנטזיות על הנשים שלו מתמקדות באורנה בנאי המפורסמת (דרך הופעותיה בטלוויזיה) ובמרצה במכללה. שתיהן מבוגרות ממנו ובלתי מושגות. יובל הוא סטודנט נצחי החי על חשבון אביו בצמצום ומרגיש שאף אחד לא מאמין בו ובמיוחד לא בפטנטים שלו. אביו, שמודאג ממצבו, מציב לו אולטימטום למצוא בת זוג תוך חודש. אם לא, יובל יאבד את הכסף המובטח לו ואת תמיכת אביו בו.

אסטרונאוטית כחול-לבן

אפרת, טייסת לשעבר בחיל האוויר הישראלי, היא ראש מחלקת קרטוגרפיה בנאס"א. היא נשואה לעלי מוחמד ממוצא פרסי היודע 13 שפות. השנה היא 2012 והסיפור מתרחש בצל האיום האיראני ובנאס"א מגלים את כוכב "טוכעסלנד". מה מיוחד בכוכב הזה? למה הוא נקרא כך? מדוע נישא עלי מוחמד לאפרת? ואיך התגלית המפתיעה משפיעה על כדור הארץ? על כך בסיפור.

מזל-טוב!

סיפורם של זוג נשוי, אנשי הייטק, הורים לילד קטן. הפעם שפויים לחלוטין. מבנה הסיפור פשוט ביותר: פרק על המשפחה, פרק על העבודה וחוזר חלילה. הגיבורה, שהיא המספרת, עובדת באגף המחשוב של הבנק בתפקיד ראש צוות ואחראית על שני עובדים נוספים. האחד טבעוני מוזר והשנייה נראית על-פי לבושה זנזונת, אבל מתברר שהיא לגמרי לא. בדומה לאסטרונאוטית, היא לגמרי מתוקתקת, אלא שיש לה חולשה, היא "מתאהבת מהירה": מתאהבת במבט ראשון או שני בכל גבר שלישי שהיא פוגשת. כך למשל היא פוגשת לגמרי במקרה בהופעה של דניה לנדסברג את בעל חנות המכולת בו היא מאוהבת כבר מזמן. לכן, היא כל הזמן מייצרת בינה לבין עצמה מעצורים, כדי לא לעורר את קנאתו של בעלה. איך זה ייגמר?

למשתמט

חוות דעת